Միջազգային Օլիմպիադա 1992-2017թթ.

18-07-16 haykbay@gmail.com 0 comment

Միջազգային օլիմպիադա2017թ.

Մաթեմատիկա

12-23.07.2017 — ք. Ռիո դե Ժանիերո, Բրազիլիա

 Ղեկավարներ`

  1. Գոգյան Սմբատ — ՀՀ ԳԱԱ մաթեմատիկայի ինստիտուտի ավագ գիտաշխատող,
  2. Մարգարյան Տիգրան -Ա.Շահինյանի անվան Ֆիզմաթ դպրոցի մաթեմատիկայի ուսուցիչ:

Մասնակիցներ՝

  1. Մկրտչյան Միքայել — արծաթե մեդալ,
  2. Մաղաքյան Գագիկ – արծաթե մեդալ,
  3. Ներսիսյան Սերգեյ -բրոնզե մեդալ,
  4. Մարտիրոսյան Վահան — բրոնզե մեդալ,
  5. Կարագուլյան Վահե – գովասանագիր,
  6. Մուրադյան Նատալի – առանց մրցանակի։

Ֆիզիկա

16-24.07.2017 — ք. Յոգոկարտա, Ինդոնեզիա

Ղեկավարներ`

  1. Գրիգորյան Գագիկ — «ԱՅԲ» կրթական հիմնադրամ, ֆիզմաթ դպրոցի ուսուցիչ,
  2. Բիլոր Կուրղինյան — «ԱՅԲ» կրթական հիմնադրամ, ֆիզմաթ դպրոցի ուսուցիչ:

Մասնակիցներ՝

  1. Նազարյան Խաչատուր – բրոնզե մեդալ,
  2. Գևորգյան Դավիթ – արծաթե մեդալ:

Փորձարարական ֆիզիկայի 5-րդ միջազգային օլիմպիադա

24.11-12.12.2017 — Վիտեբսկի մարզ, Բելոռուս

Ղեկավար`

  1. Գրիգորյան Գագիկ — «ԱՅԲ» կրթական հիմնադրամ, ֆիզմաթ դպրոցի ուսուցիչ

Մասնակիցներ՝

  1. Դավիթ Գևորգյան – արծաթե  մեդալ
  2. Քրիստինե Գրիգորյան – բրոնզե մեդալ
  3. Վրեժ Առաքելյան — առանց մրցանակի
  4. Դավիթ Զոհրաբյան — առանց մրցանակի

      Կենսաբանություն

23-30.07.2017 — ք. Կովենտրի, Մեծ Բրիտանիա

Ղեկավարներ`

  1. Մաթևոսյան Հռիփսիմե՝ ԵՊԲՀ,
  2. Մերի Հովսեփյան՝ «Այբ» կրթական հիմնադրամ,
  3. Գայանե Ղուկասյան՝ ԵՊՀ :

Մասնակից՝

  1. Հարությունյան Հայկ — բրոնզե մեդալ

 Ինֆորմատիկա

12-19.08.2017 — ք. Թեհրան, Իրան

 Ղեկավարներ`

  1. Անդրեասյան Արմեն — ԵՊՀ ինֆորմատիկայի և կիրառական մաթեմատիկայի ֆակուլտետի դասախոս,
  2. Դումանյան Վահրամ — ԵՊՀ:

Մասնակիցներ՝

  1. Գալստյան Խաժակ – բրոնզե մեդալ,
  2. Մարտիրոսյան Վահան – առանց մրցանակի,
  3. Մաղաքյան Գագիկ – առանց մրցանակի։ 

 Աստղագիտություն

12.11-21.12.2017 — ք. Փխուկետու, Թայիլանդ

 Ղեկավարներ`

  1. Գյուլզադյան Մարիետտա՝ Ա.Շահինյանի անվան Ֆիզմաթ հատուկ դպրոց
  2. Մամբրեյան Վարդգես՝ Ա.Շահինյանի անվան Ֆիզմաթ հատուկ դպրոց

Մասնակիցներ՝

  1. Գևորգյան Դավիթ — գովասանագիր
  2.  Սարգսյան Էմմա — առանց մրցանակի
  3. Գրիգորյան Քրիստինե — առանց մրցանակի
  4. Զոհրաբյան Դավիթ — առանց մրցանակի
  5. Գալստյան Տիգրան — առանց մրցանակի

XIII  Ժաուտիկովյան միջազգային օլիմպիադա

12-18.01.2017 — Ղազախստան, ք.Ալմաթի

 Թիմերի ղեկավարներ՝

  1. Գրիգոր Աղաբաբյան — Քվանտ վարժարանի ինֆորմատիկայի ուսուցիչ,
  2. Ռոբերտ Զոհրանյան- Ա.Շահինյանի անվ. ֆիզմաթ դպրոցի ֆիզիկայի ուսուցիչ

Ա.Շահինյանի անվան ֆիզմաթ հատուկ դպրոցի թիմ՝

  1. Մկրտչյան Միքայել —  մաթեմատիկա — արծաթե մեդալ,
  2. Ներսիսյան Սերգեյ — մաթեմատիկա — արծաթե մեդալ,
  3. Մաղաքյան Գագիկ — մաթեմատիկա — արծաթե մեդալ,
  4. Մովսիսյան Անդրանիկ — մաթեմատիկա — բրոնզե մեդալ,
  5. Կարագուլյան Վահե — մաթեմատիկա — բրոնզե մեդալ,
  6. Մկրտումյան Նարեկ — մաթեմատիկա — բրոնզե մեդալ,
  7. Գևորգյան Դավիթ — ֆիզիկա — բրոնզե մեդալ,
  8. Նազարյան Խաչատուր — ֆիզիկա — բրոնզե մեդալ,
  9. Գալստյան Խաժակ -ինֆորմատիկա — բրոնզե մեդալ:

 

Նախորդ տարիների արդյունքերին կարող եք ծանոթանալ այստեղ՝